W minioną sobotę uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gogolicach wzięli udział w przesłuchaniach do I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej imienia Henryka Rasiewicza ,,Kima'' w Filharmonii Krakowskiej.

I miejsce w Festiwalu zajął Fabian Kiciński w kategorii solistów w grupie wiekowej 6-14 lat, natomiast zespół wokalny ,,Granda'' zyskał tytuł Finalisty.

W skład jury, które wybrało najlepszych, weszli znawcy muzyki, m.in. poseł Paweł Kukiz. Członkiem komisji konkursowej był także por. Wacław Szacoń „Czarny” – żołnierz AK i WiN, czterokrotnie skazany przez władze komunistyczne na karę śmierci.

- Niezwykle miło zaskoczył nas wysoki poziom, jaki prezentowała młodzież. Słuchając niektórych utworów nam, członkom komisji, łzy napływały do oczu” – powiedział Robert Zapart, pełnomocnik w Polsce londyńskiej Fundacji Armii Krajowej, która wraz ze Stowarzyszeniem Passionart zorganizowała festiwal.

Na Festiwalu prezentowane były piosenki i pieśni partyzanckie, obozowe, patriotyczne, związane tematycznie i chronologicznie z okresem II Wojny Światowej, funkcjonowaniem Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, okresem Powstania Warszawskiego oraz walką o pełną niepodległość Polski prowadzoną przez Żołnierzy Niezłomnych.