Wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska wręczyła stypendia Gminy Stare Czarnowo. Stypendia trafiły do siedmiu uczniów, mieszkańców gminy Stare Czarnowo.


Na sesji Rady Gminy Stare Czarnowo, 27 czerwca br., z rąk wójt Marzeny Grzywińskiej, Kacper Grabowski i Damian Stępień odebrali stypendia Gminy Stare Czarnowo.

Z kolei 23 czerwca br., podczas zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół w Kołbaczu, stypendia naukowe powędrowały do pięciu uczennic szkoły w Kołbaczu: Alicji Błaszczak, Marii Palus, Klaudii Król, Weroniki Ladry i Oliwii Chudak.

- Wysiłek naszych dzieci nie uchodzi uwadze i jest dostrzegany nie tylko przez jury na konkursach, ale także przez władze gminy. Wierzę, że przyznane nagrody dodadzą skrzydeł i motywacji do dalszej pracy - powiedziała wójt Marzena Grzywińska.

Zestawienie stypendystów:
1. Alicja Błaszczak - stypendium naukowe II-go stopnia
Uczennica VI klasy szkoły podstawowej w Kołbaczu. Laureatka Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

2. Maria Palus - stypendium naukowe II-go stopnia
Uczennica III klasy gimnazjum w Kołbaczu. Finalistka Konkursu Biologicznego organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie.

3. Klaudia Król - stypendium naukowe II-go stopnia
Uczennica III klasy gimnazjum w Kołbaczu. W roku szkolnym 2016/2017 zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Jezioro Miedwie i okolice” oraz II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Jezioro Miedwie w obiektywie”.

4. Weronika Ladra - stypendium III-go stopnia
Uczennica III klasy gimnazjum w Kołbaczu. W roku szkolnym 2016/2017 zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym „Biologiczne i Historyczne Osobliwości Jeziora Miedwie”.

5. Oliwia Chudak - stypendium III-go stopnia
Uczennica II klasy gimnazjum w Kołbaczu. W roku szkolnym 2016/2017 zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym „Biologiczne i Historyczne Osobliwości Jeziora Miedwie”.

6. Kacper Grabowski - stypendium I-go stopnia
Uczeń gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Szczecinie. W roku szkolnym 2016/2017 odniósł liczne sukcesy naukowe w konkursach i olimpiadach. Zdobył tytuł laureata II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej Gimnazjalistów. Jest laureatem 5 miejsca X szczecińskiego Konkursu Historycznego i laureatem Konkursu Historycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

7. Damian Stępień - stypendium specjalne
Uczeń Zespołu Szkół im. M. Reja w Szczecinie. W roku 2017 zdobył tytuł Wicemistrza Polski oraz był laureatem Mistrzostw Polski uczniów szkół cukierniczych.Uczeń Zespołu Szkół im. M. Reja w Szczecinie. W roku 2017 zdobył tytuł Wicemistrza Polski oraz był laureatem Mistrzostw Polski uczniów szkół cukierniczych.