Stypendia sportowe  za wyniki osiągnięte w 2017 roku przyznał Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Gratyfikacje finansowe otrzymały zawodniczki i zawodnicy zrzeszeni w klubach Pomorza Zachodniego. Wsparcie trafi do 57 sportowców. Jednymi ze stypendystów zostali zawodnicy sumo z LKS Spartakus w Pyrzycach. 

 
Dokumenty o stypendium można było składać do 31 stycznia br. Granty przyznane zostały w kategoriach wiekowych: młodzieżowiec i junior, a w przypadku osób niepełnosprawnych zawodnikom, którzy nie ukończyli 25 roku życia. Do jego uzyskania uprawnieni byli sportowcy uprawiający dyscyplinę objętą programem igrzysk olimpijskich (paraolimpijskich) lub systemem współzawodnictwa młodzieży uzdolnionej sportowo, prowadzonym przez ministerstwo sportu i turystyki. Kandydaci musieli legitymować się wybitnymi osiągnięciami sportowymi na arenie krajowej, europejskiej oraz światowej.

Wnioski o otrzymanie gratyfikacji w imieniu zawodniczek i zawodników składały kluby, związki oraz stowarzyszenia sportowe. W 2018 roku wsparcie takie trafi do 57 osób. To sportowcy ze: Szczecina, Darłowa, Białego Boru, Wałcza, Pyrzyc, Karlina, Bornego Sulinowa czy Koszalina, którzy uprawiają: pływanie, kolarstwo, żeglarstwo, wioślarstwo, boks, gimnastykę artystyczną, sumo, taekwondo olimpijskie, golf oraz lekkoatletykę.

Na liście stypendystów znaleźli się zawodnicy sumo reprezentujący LKS Spartakus w Pyrzycach, a mianowicie Paulina Zygmunt zdobywczyni III miejsca podczas MEJ w kat. 55 kg w Tbilisi i Oskar Kazanka-Lipka zdobywca III miejsca w ME U21 - kat. 100 kg w Tbilisi. 

Dla tegorocznych stypendystów w dziedzinie kultury fizycznej zaplanowano w budżecie województwa 160 tys. złotych. Świadczenia w wysokości od  2 do 4 tysięcy złotych w skali roku wypłacane będą w dziesięciu comiesięcznych ratach.