Dziewięciu młodym i zdolnym osobom z gminy Stare Czarnowo przyznano w 2017 roku stypendia wójta. Granty mają pomóc im w dalszej realizacji pasji i rozwoju talentu. Dwa wyróżnienia Marzena Grzywińska wręczyła podczas Święta Plonów, które odbyło się w sobotę 26 sierpnia br.


Tym razem wyróżnienia trafiły do Karoliny Kamrowskiej ze Starego Czarnowa i Fabiana Pacha z Dębiny.

- Cieszę się, że w naszej gminie mamy tak zdolną i mądrą młodzież. Wierzę, że przyznane granty dodadzą skrzydeł i motywacji do dalszej pracy - powiedziała wójt Marzena Grzywińska.

Karolina Kamrowska jest absolwentką Zespołu Szkół Muzycznych w Szczecinie. Zdobyła trzecie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Tczewie, a także zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie gitarowym. Fabian Pach z kolei to piłkarz Pogoni Szczecin, z którą w sezonie 2016/2017 zdobył wicemistrzostwo Polski juniorów starszych.

Przyznane przez Gminę Stare Czarnowo stypendia są formą pomocy dla szczególnie uzdolnionej młodzieży szkolnej, która odnosi sukcesy w różnych dziedzinach wiedzy, sztuki lub sportu. O granty mogli ubiegać się laureaci olimpiad przedmiotowych, konkursów, festiwali artystycznych, zawodów sportowych, którzy chcą rozwijać umiejętności i podnosić swoje kwalifikacje, a równocześnie charakteryzują się nienaganną postawą w swoim środowisku.

Pierwsze nagrody, 23 czerwca br. podczas zakończenia roku szkolnego 2016/2017, odebrało pięć uczennic Zespołu Szkół w Kołbaczu. To: Alicja Błaszczak, Maria Palus, Klaudia Król, Weronika Ladra i Oliwia Chudak. Kolejne stypendia, 27 czerwca br., wójt Marzena Grzywińska wręczyła w trakcie sesji Rady Gminy. Trafiły one do Kacpra Grabowskiego i Damiana Stępnia.

Oto stypendyści Gminy Stare Czarnowo w 2017 roku:

1. Karolina Kamrowska - stypendium artystyczne pierwszego stopnia. Uczennica i absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych w Szczecinie. Zdobywczyni III miejsca w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Tczewie oraz zdobywczyni II miejsca w ogólnopolskim konkursie gitarowym przy Akademii Sztuki w Szczecinie.
2. Fabian Pach - stypendium sportowe pierwszego stopnia. Zawodnik klubu Pogoń Szczecin. Wraz z drużyną w sezonie 2016/2017 zdobył wicemistrzostwo Polski juniorów starszych.
3. Alicja Błaszczak - stypendium naukowe drugiego stopnia. Uczennica VI klasy szkoły podstawowej w Kołbaczu. Laureatka Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.
4. Maria Palus - stypendium naukowe drugiego stopnia. Uczennica III klasy gimnazjum w Kołbaczu. Finalistka Konkursu Biologicznego organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie.
5. Klaudia Król - stypendium naukowe drugiego stopnia. Uczennica III klasy gimnazjum w Kołbaczu. W roku szkolnym 2016/2017 zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Jezioro Miedwie i okolice” oraz II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Jezioro Miedwie w obiektywie”.
6. Weronika Ladra - stypendium naukowe trzeciego stopnia. Uczennica III klasy gimnazjum w Kołbaczu. W roku szkolnym 2016/2017 zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym „Biologiczne i Historyczne Osobliwości Jeziora Miedwie”.
7. Oliwia Chudak - stypendium naukowe trzeciego stopnia. Uczennica II klasy gimnazjum w Kołbaczu. W roku szkolnym 2016/2017 zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym „Biologiczne i Historyczne Osobliwości Jeziora Miedwie”.
8. Kacper Grabowski - stypendium naukowe pierwszego stopnia. Uczeń gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Szczecinie. W roku szkolnym 2016/2017 zdobył II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej Gimnazjalistów. Ponadto uplasował się w ścisłej czołówce X szczecińskiego Konkursu Historycznego i laureatem Konkursu Historycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.
9. Damian Stępień - stypendium specjalne. Uczeń Zespołu Szkół im. M. Reja w Szczecinie. W roku 2017 zdobył tytuł wicemistrza Polski oraz był laureatem Mistrzostw Polski uczniów szkół cukierniczych.