W historii Dębna, to druga taka sytuacja, kiedy miejscowa drużyna będzie  grała w rozgrywkach II ligi. Pierwszy zespół STS Stowarzyszenia Tenisa Stołowego w Dębnie, grając w minionym sezonie w III lidze, właśnie awansował do rozgrywek o klasę wyżej.

"Uchwałą nr I|PZ|2020 Prezydium Zarządu Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego z 7 IV 2020 roku w sprawie zakończenia rozgrywek II ligi oraz klasyfikacji, do drugiej ligi awansują po dwie drużyny z Województwa Zachodniopomorskiego i Wielkopolskiego.''

 Jest to historyczny moment, kiedy mało znana drużyna, w województwie (STS Dębno) bez większych tradycji, utworzona w Dębnie w 2015 roku bez żadnego wsparcia finansowego, ogrywa swoich przeciwników i z pozycji lidera III ligi w zachodniopomorskim awansuje tak wysoko. Należy przypomnieć, że ponad 40 lat temu w rozgrywkach II ligi piłki nożnej grał Dąb Dębno. Pierwszy zespół STS (Stowarzyszenia Tenisa Stołowego) reprezentowali: kapitan Jacek Barabas, Robert Czarnak, Marcin Truszkowski, Łukasz Kulczycki, Olaf Hołodniak i Stanisław Dobropolski. Wielkie brawa zawodnikom, zarządowi STS oraz prezesowi, kierownikowi drużyny i zawodnikowi rezerwowemu w jednej osobie, koledze Stanisławowi Dobropolskiemu. Na podsumowanie i radowanie się przyjdzie czas po całkowitym ustąpieniu epidemii.

Brawo sportowcy - tenisiści stołowi, gratulujemy i dziękujemy za sukcesy promujące Dębno.