W sobotę 25 sierpnia w ramach Festynu Sportowo-Rekreacyjnego pn. „Żyj zdrowo na sportowo" zorganizowanego w Przyjezierzu gm. Moryń odbył się Turniej Strzelecki pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.


Strzelanie z broni pneumatycznej cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczestników festynu.

Zawody rozegrano w czterech kategoriach: dziewczęta i chłopcy do 15 roku życia oraz kobiety i mężczyźni.

Po dwugodzinnej rozgrzewce, do tarczy z odległości 10 metrów jako pierwsze wymierzyły panie. Wśród płci pięknej na pierwszym miejscu z dorobkiem 26 pkt uplasowała się Magdalena Strelczuk, drugie miejsce z ilością 24 pkt zajęła Iwona Hirt (24 pkt), zaś na trzecim miejscu podium stanęła Agnieszka Ostrowska gromadząc 12 pkt.

W kategorii mężczyzn najlepszym strzelcem okazał Sławomir Jasek przed Mariuszem Strelczukiem, natomiast na trzecim miejscy uplasował się Krzysztof Dumicz.

W kategorii chłopców zwyciężył Mikołaj Baran (39 pkt). Drugie miejsce zajął  Maxymilian Schmidt, który tylko jednym punktem wyprzedził Macieja Ostrowskiego (36 pkt).

W kategorii dziewcząt wygrała Wiktoria Mendyk, która już podczas rozgrzewki zaprezentowała wysoki poziom strzelecki, uzyskując w zawodach 45 punktów. Druga była Zuzanna Pietrzyk (27 pkt), a trzecie miejsce przypadło Zuzannie Mendyk. 

Po zakończeniu turnieju Prezes Koła LOK „Dzik" w Moryniu Marek Kurjata wręczył pamiątkowe medale i puchary ufundowane przez Katarzynę Kupczyk ze Stowarzyszenia na Rzez Rozwoju Wsi Gądno.

Organizatorami turnieju byli członkowie Koła Ligi Obrony Kraju „Dzik" w Moryniu: Jerzy Domaradzki, Mariusz Strelczuk, Maciej Ostrowski i Mariusz Sikora.

Koło LOK „Dzik" dziękuje za pomoc w organizacji turnieju: Pani Barbarze Andrzejczyk dyrektor Centrum Kultury w Chojnie, Damianowi Rumbuciowi z CK w Chojnie oraz wolontariuszom: Maciejowi Ostrowskiemu i Mateuszowi Szczerbińskiemu.