Awantura na jednej z posesji w miejscowości Dębno w powiecie myśliborskim zakończona interwencją policji, a następnie strzałami z broni palnej. Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych w niedzielę 10 czerwca br.


- Policjanci z myśliborskiego garnizony policji zostali wezwani na interwencję dotyczącą awantury pomiędzy dwoma mężczyznami na jednej z posesji w Dębnie. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze oddali strzały ostrzegawcze, ponieważ podejrzewali, że jeden z uczestników awantury posiada broń - informuje w rozmowie z naszym redaktorem podkom. Mirosława Rudzińska z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i jak się okazało takową broń posiadał.

- W tej sprawie nie ma mowy o strzelaninie. Obecnie trwają czynności wyjaśniające oraz ustalane są okoliczności niedzielnego zdarzenia. Policja sprawdza także czy mężczyzna posiadał pozwolenie na broń - dodaje podkom. Mirosława Rudzińska.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Obecnie mieszkaniec powiatu myśliborskiego pozostaje do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Myśliborzu, która prowadzi postępowanie.