W dniu 29 września 2018 roku w porozumieniu z Zachodniopomorską Federacja Sportu i Zachodniopomorskim Związkiem Karate w Złocieńcu została zorganizowana XIX Wojewódzka Olimpiada Młodzieży Karate Kyokushin, gdzie  wystartowało 177 zawodników z 14 ośrodków  województwa zachodniopomorskiego. Sędzią głównym zawodów był Andrzej Kłujszo, a na matach sędziowało 20 sędziów z poszczególnych ośrodków. Oficjalnego otwarcia dokonał Krzysztof Zacharzewski – Burmistrz Złocieńca.

Zawodnicy zmagali się w konkurencji kata oraz kumite, które jest kwintesencją kyokushin, natomiast same zawody dały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności dla najmłodszych 6-9 latków, który startują w konkurencji kumite bez kontaktu, natomiast młodzież w semi i light contact.

            Dla najmłodszych samo wyjście na tatami jest już sytuacja stresującą z którą muszą się zmierzyć. Jest to także jeden z etapów nauki radzenia sobie ze stresem, gdzie karate jako sztuka walki  uczy przekształcania negatywnych przeżyć w emocje pozytywne, a co za tym idzie radzenia sobie z problemem.

            Nasz Powiat Gryfiński reprezentowały dwa kluby: Karate Kyokushin SHODAN w Chojnie pod opieką trenera  sensei Tomsza Gibowskiego (1 Dan) oraz Karate Kyokushin Moryń pod opieką trenera sensei Piotra Kosa (2 Dan)

            Klub Chojeński reprezentowało 5 zawodników ( Piotr Ingaszak, Maja Gil, Milena Gibowska, Oliwia Białek i Daniel Gibowski) którzy zdobyli 6 medali – dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy, natomiast Moryń reprezentowało 5 zawodników ( Vanessa Florczak, Wiktora Wiergowska, Kinga Rozkrut, Dominik Rozkrut i Kacper Matoszko) którzy zdobyli 5 medali – 4 złote i 1 brązowy.

 

Wyjazd na zawody został sfinansowany z środków własnych oraz Gminy Chojna i Moryń.

Zawodnikom gratulujemy sportowego ducha walki oraz wspaniałych wyników.