Wielokrotnie, jako strażak bezinteresownie ruszał z pomocą ratując ludzkie  życie, zdrowie oraz mienie. Dziś to on potrzebuje Naszej pomocy. Odwdzięczając się dobrem za dobro, możesz uratować życie Sławka Pogorzelskiego. 


Sławomir Pogorzelski ma 26 lat i jest zawodowym strażakiem w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie. Za dwa miesiące zostanie tatą. Niestety na przełomie kwietnia i maja u Sławka zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową i pilnie potrzebuje dawcy szpiku!

Co należy zrobić aby pomóc Sławkowi Pogorzelskiemu?

Bez wychodzenia z domu zarejestruj się na stronie DKMS -zostań dawcą. Wypełnienie formularza rejestracyjnego trwa tylko 3 minuty, następnie po około dwóch dniach otrzymasz formularz wraz z patyczkiem, którym pobiera się wymaz z jamy ustnej. Całość należy odesłać w gotowej kopercie, na której jest adres fundacji.

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego oraz KP PSP Pyrzyce zaprasza również do udziału w akcji krwiodawstwa. Już w niedzielę 13 maja na placu przed komendą straży przy ul. Stargardzkiej 29 w Pyrzycach, w specjalnym ambulansie będzie można oddać krew dla Sławka. Akcja poboru krwi rozpocznie się o godzinie 10.00 i trwać będzie 5 godzin.