Na placu przed jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Moryniu odbyło się przekazanie sprzętu zakupionego przez gminę Moryń dla tamtejszej jednostki OSP. Sprzęt ten, to realizacja wcześniej zgłaszanych potrzeb umożliwiających strażakom wykonywanie działań ratowniczych i zabezpieczających na akwenach wodnych gminy Moryń.


W silnik do łodzi marki TOHATSU o mocy 6 KM, dwa suche skafandry ratownicze, trzy liny pływające na bębnach, dwa kaski, deskę lodową i trzy kamizelki asekuracyjne doposażona został jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Moryniu. Zakupy o łącznej wartości 20 tys. zł przekazane zostały strażakom przez włodarzy Morynia. Dzięki zakupionemu sprzętowi strażacy z OSP Moryń już tego lata będą mogli bardziej skutecznie uczestniczyć w akcjach ratowniczych i zabezpieczających na akwenach wodnych.

Na ręce prezesa OSP Huberta Krysiaka i naczelnika Mariusza Grygorcewicza sprzęt przekazał burmistrz Morynia Józef Piątek w asyście skarbnika gminy Marka Kuriaty i przewodniczącego rady Jerzego Domaradzkiego.

Obecny przy przekazaniu Komendant Powiatowy PSP w Gryfinie bryg. Andrzej Prokopski podkreślił, że to bardzo ważne aby systematycznie uzupełniać w potrzebny sprzęt wszystkie jednostki OSP, ponieważ jest to gwarancją bezpieczeństwa mieszkańców gmin, a w przypadku gminy Moryń również bardzo dużej ilości turystów, którzy w sezonie letnim korzystają z okolicznych kąpielisk. Na zakończenie swojego wystąpienia komendant Prokopski życzył strażakom aby ze sprzętu korzystali przede wszystkim podnosząc swoje kwalifikacje, a jak najrzadziej musieli go stosować w sytuacjach kryzysowych.