Najmłodsi mieszkańcy gminy Stare Czarnowo przeszkoleni zostali z udzielania pierwszej pomocy. Praktyczne warsztaty przeprowadzili strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starego Czarnowa. W zajęciach, które odbyły się 15 grudnia 2017 roku udział wzięło ponad 100 dzieci.


Szkolenie przeprowadzone zostało w ramach projektu „Rozwój i integracja w gminie Stare Czarnowo”. Strażacy ochotnicy ze Starego Czarnowa przeszkolili ponad 100 dzieci uczęszczających na co dzień do klas I-III Zespołu Szkół w Kołbaczu. Dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze oraz jak udzieli pierwszej pomocy. Po to, by zwiększyć bezpieczeństwo dzieci na drodze, strażacy rozdali im również kamizelki, chusty i zawieszki oraz odblaski na rękę.

- To trzeci rok z rzędu, kiedy organizujemy zajęcia i czas wolny dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy - zaznacza wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska. - Dzięki pozyskanym 500 tys. złotych, dzieci mogą brać aktywny udział w różnych ciekawych projektach i przedsięwzięciach, jak np. szkolenia z udzielania pierwszej pomocy - dodaje.

Projekt „Rozwój i integracja w gminie Stare Czarnowo” realizowany był przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Binowa i Gminę Stare Czarnowo w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Wartość przedsięwzięcia to prawie 115 tys. zł. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dofinansowało zadanie kwotą 105 tys. zł.