200 tysięcy złotych do wydania i ponad 3,5 tysiąca oddanych głosów. Wiemy już, jakie inwestycje zostaną zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego w Myśliborzu.


Zakończyło się głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego w gminie Myślibórz. Do wydania jest 200 tysięcy złotych, mieszkańcy mogli wybierać projekty, które doczekają się realizacji w przyszłym roku. Swój głos zdecydowało się oddać ponad 3,5 tysiąca osób.
Największym uznaniem w oczach głosujących cieszyła się idea wykonania projektów pod budowę ścieżek rowerowo-pieszych przy jeziorze Myśliborskim. Warto tu podkreślić, że wykonanie projektów nie będzie równoznaczne z ich budową, taka inwestycja będzie wymagała o wiele większych nakładów finansowych.
Na pewno powstanie w Myśliborzu ścianka wspinaczkowa na terenie ośrodka harcerskiego, ten pomysł także zyskał duże poparcie w ochach mieszkańców gminy, budowę tejże ścianki oszacowano na ponad 50 tysięcy złotych.
W ramach budżetu obywatelskiego sfinansowany zostanie również organizacja Kulturalnych Dni Golenic a także zakup wyposażenia treningowego dla Stadionu Miejskiego.