Gmina Dębno pozyskała grant na walkę z covidem w ramach projektu „Pomorze Zachodnie – bezpieczna edukacja”. Środki w wysokości ponad 256 tys. złotych przeznaczone zostały na zakup środków ochrony osobistej, sprzętów oraz środków do utrzymania czystości i dezynfekcji. Pierwsze zamówienia już trafiają do wszystkich placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Dębno.

Do żłobka, przedszkoli i szkół zakupiono m.in.: ręczniki papierowe - 480 paczek, maseczki dla kadry i dzieci - 10580 szt., przyłbice ok. 400 szt., rękawiczki - 11 000 szt., fartuchy - 120 szt., płyny do dezynfekcji - 1030 litrów, mydła antybakteryjne - 350 litrów, dozowniki łokciowe - 28 szt., opryskiwacze, termometry ścienne 17 szt., termometry bezdotykowe - 25 szt., osłony ochronne, automatyczne stacje z dozownikiem – 28 szt. Dodatkowo trafił niezbędny sprzęt do dezynfekcji tj. ozonatory - 11 szt., tunelowe sterylizatory - 6 szt., lampy UV-C - 2 szt. W utrzymaniu czystości pomocne będą też wózki serwisowe do sprzątania - 12 szt. Do przedszkoli zakupiono także maty piankowe - 31 szt.
Wózki serwisowe do sprzątania
Pierwsze dostawy już spływają i są przekazywane do placówek. Pracownicy szkół i przedszkoli wzięli też udział w szkoleniu z korzystania z ozonatorów. Wszystkie zakupy zostały ustalone z dyrektorami.
Pozyskany grant w wysokości 256 315,00 zł, w 100% finansowany jest w ramach projektu „Pomorze Zachodnie – bezpieczna edukacja”. To kolejne działanie w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego realizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.
Kartony  i płyny do dezyfekcji
Maty piankowe