Mieszkańcy Trzcińska-Zdroju, którzy porządkują groby swoich bliskich, już nie muszą brać ze sobą narzędzi do sprzątania. Z inicjatywy Burmistrza Bartłomieja Wróbla, na trzcińskim Cmentarzu Komunalnym zostały ustawione 3 stojaki ze sprzętem do wspólnego użytkowania. W skład każdego zestawu wchodzą 2 wiadra, 2 grabie do liści, 2 szczotki oraz 2 zmiotki z szufelkami. Ze sprzętu można korzystać za darmo. Należy tylko pamiętać, o odłożeniu pożyczonych narzędzi na stojaki po zakończonej pracy. Na trzcińskim cmentarzu z dnia na dzień ruch coraz większy. Przed nam czas porządków, więc narzędzia sprawdzą się doskonale. Niech służą nam jak najdłużej. Dbajmy o nie.
W związku z zbliżającymi się obchodami dnia Wszystkich Świętych na naszym cmentarzu komunalnym zwiększono częstotliwość wywożenia śmieci (2 razy w tygodniu: w poniedziałek i piątek) oraz wyczyszczono pokryte mchem płyty chodnikowe przed grobem poległych żołnierzy. Ich pomniki przed 1 listopada zostaną odnowione.
Od początku października (czyli dużo wcześniej niż roku temu) ustawiono przed wejściem od strony ul. Mickiewicza przenośną toaletę, a na kilka dni przed 1 listopada zostanie dostawiona kolejna. Sanitariaty pojawią się też po raz pierwszy na cmentarzach w Góralicach oraz Piasecznie. Od 1 stycznia 2020 r. gospodarowanie naszą nekropolią przejmuje Zakład Komunalny. Dotychczasowy zarządca przechodzi na emeryturę.