Metalowe podpory podtrzymujące konstrukcję nowo powstałego zadaszenia na gminnym targowisku w Osinowie Dolnym utrudniają handel pracownikom. "To dla nas uciążliwe." - komentują handlowcy.


O interwencję w sprawie naszą redakcję poprosiła córka 65-letniej pracownicy targowiska, która od kilku dni boryka się z problemem.

Mimo, iż handlowcy zostali powiadomieni o pracach inwestycyjnych związanych z wykonaniem zadaszenia, nie wiedzieli, że słupy podtrzymujące konstrukcję będą kolidowały z otwarciem plandeki stoiska.

- Budy tam gdzie są te klamerki metalowe trzeba otworzyć i zamknąć, a tu stoi słup, który ciężko jest ominąć - informuje córka 65-letniej pracownicy.
- Na stoiskach pracuje wiele starszych kobiet i to naprawdę jest dla nich wielkie utrudnienie - dodaje.

Jak udało nam się dowiedzieć, handlowcy informowali pracowników firmy wykonującej zlecenie o problemie, jednak Ci uznali, że tak ma być.

O sprawie poinformowaliśmy nadzorcę targowiska w Osinowie Dolnym z ramienia firmy Apexim AB Sp. z o.o., który obiecał interwencję w sprawie zaistniałego problemu. Jak poinformował nas Sebastian Winkowski, pracę związane z wykonaniem zadaszenia potrwają jeszcze około miesiąca czasu.