Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową WK KWP w Szczecinie przy współpracy z policjantami z Myśliborza zatrzymali sprawcę kradzieży pojazdu marki Ford Kuga, który poruszał się w okolicach Myśliborza drogą S-3.

O tym, że kradziony pojazd marki Ford Kuga, porusza się drogą S-3 na trasie Szczecin - Gorzów  Wlkp, dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu dowiedział się w ubiegłą środę w godzinach porannych.
W związku z tym natychmiast przystąpiono do działania. Policjanci z drogówki niezwłocznie pojechali na drogę S-3, gdzie w okolicach Węzła Renice utworzyli blokadę drogi.


W wyniku szybko podjętych działań, w rejonie węzła funkcjonariusze ujawnili kierującego oraz utracony kilka dni wcześniej na terenie Niemiec pojazd marki Ford Kuga o wartości ponad 150 tys. złotych.  
W trakcie zabezpieczania pojazdu, przy 43- latku policjanci znaleźli susz roślinny w postaci marihuany o wadze około trzech gramów.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po zebraniu wszystkich materiałów dowodowych, Sąd Rejonowy w Myśliborzu na wniosek Prokuratury  zastosował wobec 43 - letniego mieszkańca Szczecina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania okres 3 miesięcy.
Za takie przestępstwo, sprawcy kradzieży pojazdu grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.