W niedzielę 3 lutego 2019 Teatr Eliksir z Gryfińskiego Domu Kultury pod kierunkiem Janusza Janiszewskiego wystąpił w Moryniu na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury ze spektaklem „Spotkanie po latach”. Na scenie sali Geoparku w wieczorze artystycznym dedykowanym wszystkim babciom i dziadkom zaprezentowały się także dzieci z MOK w Moryniu.

 

Spektakl komediowy Teatru Eliksir rozbawił licznie przybyłą publiczność która co chwilę nagradzała aktorów gromkimi brawami. Na zakończenie programu wystąpił Jerzy Romaniuk, który przeczytał swoje dwa wiersze, jeden poświęcony babciom i dziadkom, drugi niedźwiedziowi Wojtkowi – bohaterowi drugiej wojny światowej, który towarzyszył żołnierzom 22 Kompanii zaopatrywania Artylerii w 2 Korpusie Polskim dowodzonym przez gen. Andersa. O postawienie pomnika kapralowi Wojtkowi zabiega od lat Jerzy Romaniuk, zwracając się do wszystkich darczyńców o wsparcie.
Będąc w Moryniu teatr nie omieszkał odwiedzić parku geologicznego, gdzie znajdują się rekonstrukcje pradawnych zwierząt z epoki lodowcowej. Zwierzęta wyglądają imponująco i warto je zobaczyć.

A już w najbliższą sobotę 9 lutego Teatr Eliksir zaprasza wszystkich do świetlicy w Żelechowie, gdzie o godz. 17.00 zaprezentuje się ponownie ze swoim spektaklem podczas zabawy karnawałowej.

W spektaklu „Spotkanie po latach” udział biorą:
Józefa Łodykowska: Ziuta, profesorka mniemanologii
Jolanta Błaszak: Artystka estradowa „Kizia Mizia”
Teresa Smolnik: Tereska wizażystka
Wiesława Glińska: Wiesia Hinduska
Danuta Sikorska: Danka podróżniczka
Krystyna Gil: Krysia, kobieta wiecznie pracująca
Jerzy Romaniuk: Jurek poeta
Felicjan Stańczyk: Stanley gangster

Teatr Eliksir działa pod egidą Gryfińskiego Domu Kultury. Reżyserem i opiekunem artystycznym grupy jest instruktor ds. teatru w GDK – Janusz Janiszewski.