Dwanaście zespołów podzielonych na cztery grupy rozpocznie zmagania w tegorocznej edycji największego turnieju dla młodych piłkarzy w naszym regionie. Wszystkim przyświeca jeden cel: zagrać drugiego czerwca w finale na stadionie Pogoni.


Po raz trzeci gmina Widuchowa włączyła się w organizację wyjątkowego turnieju piłki nożnej dla dzieci. Do tej pory drużyny z tej nadodrzańskiej gminy dwukrotnie stawały na drugim stopniu podium. W tym roku ma być inaczej. Głównym celem całego turnieju jest promocja sportu wśród najmłodszych dzieci. Spotkania rozgrywane są w dwóch kategoriach wiekowych. W każdej gminie organizowane są eliminacje, mające na celu wyłonienie reprezentacji na finał organizowany w Szczecinie. Do jutrzejszej rywalizacji w tym roku włączą się również uczniowie z niemieckiego Gartz, przez co turniej urasta do rangi międzynarodowej.

- Nasze zespoły współpracują ze sobą od dłuższego czasu i postanowiliśmy zaprosić naszych zachodnich sąsiadów do uczestnictwa w tym turnieju – mówi Anna Kusy – Kłos, wójt gminy Widuchowa.

Drużyny rozpoczną zmagania od spotkań w grupach, które zostały rozlosowane podczas kwietniowej uroczystości inaugurującej tegoroczną edycję rozgrywek. Los sprawił, że w Widuchowej zobaczymy następujące zespoły:

Uczniowie klas III-IV

Grupa A Grupa B
SP Krzywin – Chorwacja         ZS Widuchowa 5 – Burkina Faso
Gartz – Peru                            ZS Widuchowa 2 – Kamerun
ZS Widuchowa 3 – Węgry      ZS Widuchowa 1 – Niemcy

Uczniowie klas V-VI

Grupa A Grupa B
ZS Widuchowa 3 – Brazylia     ZS Widuchowa 2 – Kamerun
Gartz – Francja                         ZS Widuchowa 5 – Argentyna
SP Krzywin – Turcja                  ZS Widuchowa 1 – Paragwaj

Oprócz emocji sportowych mieszkańców i gości Widuchowej czeka moc atrakcji związanych z rodzinnym piknikiem zorganizowanym przez władze gminy z okazji dnia matki i zbliżającego się dnia dziecka oraz dnia ojca. Dla najmłodszych przygotowano przejażdżki ciuchcią, fotobudkę, watę cukrową. Nikt też nie powinien wyjść głodny z tej imprezy. W wielu stanowiskach będzie można posilić się pieczoną kiełbaską, amerykańskimi hamburgerami i hot-dogami. Będzie też można spokojnie odpocząć przy ciepłej herbacie i ciastku.

Turniej rozgrywany będzie na orliku przy Zespole Szkół w Widuchowej. Poniżej prezentujemy ramowy plan imprezy:

9:00 Zbiórka wszystkich drużyn
9:30 Prezentacja ekip – rozpoczęcie turnieju
10:00 I runda turnieju – mecze grupowe
13:05 II runda turnieju – mecze półfinałowe
14:25 Mecz o V miejsce, klasy III/IV
14:45 Mecz o V miejsce, klasy V/VI
15:05 Mecz o III miejsce, klasy III/IV
15:25 Mecz o III miejsce, klasy V/VI
15:45 Finał, klasy III/IV
16:05 Finał, klasy V/VI
16:30 Wręczenie nagród, podsumowanie i zakończenie turnieju

Warto dodać, że wsparcia 8. edycji turnieju udzielili m.in. Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Pogoń Szczecin S.A., Polski Związek Piłki Nożnej, Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej oraz Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.