W towarzystwie kapryśnej pogody, o awans na Mistrzostwa Polski Seniorów rywalizowali wędkarze z chojeńskiego koła wędkarskiego "Odra Chojna". Tuż za podium, na bardzo dobrym piątym miejscu rywalizację ukończył Paweł Bucyk.


W dniach 3-4 czerwca br. w Szczecinie na łowisku Wyspa Pucka rozegrane zostały Mistrzostwa Okręgu szczecińskiego w dyscyplinie spławikowej. Do rywalizacji przystąpili najlepsi zawodnicy spławikowi swoich kół i klubów, ale również zawodnicy klasyfikacji GP 25 wraz z kadrą okręgu. W szranki stanęły kobiety, kadeci, juniorzy i najliczniejsza grupa, czyli czterdziestu seniorów.

Mistrzostwa okręgu to impreza, z której tylko zwycięzcy poszczególnych kategorii udadzą się na Mistrzostwa Polski w dyscyplinie spławikowej. Koło PZW Odra Chojna reprezentowało czterech zawodników: Marek Wysokiński, Mariusz Strzelczyk, Kamil Skiba i Paweł Bucyk, natomiast w ostatniej chwili z rywalizacji wypadł Marcin Przybyła.

Przez dwa dni trwała zacięta rywalizacja o wagowe punkty, gdyż każdy ze startujących zawodników przyjechał z nadzieją zdobycia przepustki na Mistrzostwa Polski Seniorów. Z pośród czwórki startujących zawodników Odry Chojna najlepiej wypadł Paweł Bucyk (3 i 2 miejsce sektorowe w każdym dniu), który po dwóch dniach zmagań uplasował się na bardzo dobrym 5 miejscu ze stratą dwóch punktów do podium. Marek Wysokiński z dorobkiem 13 punktów zajął 19 miejsce, z 15 punktami i na 24 miejscu rywalizację ukończył Mariusz Strzelczyk, natomiast Kamil Skiba był 37, uzyskując 24 pkt.

Już w najbliższą niedzielę zawodnicy udadzą się do Pyrzyc, gdzie rozegrana zostanie kolejna tura zawodów spławikowych zaliczanych do Grand Prix Okręgu 2017.