Zakupiona została z funduszu sołeckiego i miała zostać przeznaczona na budowę tak potrzebnego chodnika. Ktoś jednak nie uszanował zarówno mieszkańców jak i i samej inwestycji okradając sołectwo z kostki polbrukowej.


Do kradzieży kostki przeznaczonej na budowę chodnika doszło w nocy z 7 - 8 czerwca br. w miejscowości Jesionowo, w powiecie pyrzyckim.

Mieszkańcy natychmiast podjęli działania i na oficjalnym profilu Facebookowym miejscowości poinformowali o incydencie, dając jednocześnie szansę złodziejowi na oddanie polbruku bez jakichkolwiek wynikających z kradzieży konsekwencji.

- Złodziej nas nie posłuchał i sprawę 8 czerwca zgłosiliśmy na Posterunek Policji w Lipianach - informuje w rozmowie z naszym redaktorem mieszkaniec wioski zaangażowany w sprawę kradzieży. - Postanowiliśmy także opublikować materiał wideo z kamery zamieszczonej na prywatnym domu, która skierowana jest na ulicę, gdzie składowana była kostka. Choć kamera nie nagrała miejsca kradzieży, to nagrane zostały pojazdy, które feralnej nocy przejeżdżały tą ulicą - wyjaśnia mieszkaniec.

W wiosce położone zostało już 150 metrów chodnika, a dalsze roboty miały być wykonywane po zakończeniu prac związanych z trwającą obecnie budową kanalizacji sanitarnej.

- Ta kostka leżała obok świetlicy wiejskiej, a więc nie była składowana na totalnym bezludziu. W nocy kiedy doszło do kradzieży gospodarz mieszkający nieopodal świetlicy zapalił  w jednym z pokoi światło i usłyszał z impetem odjeżdżający samochód. Zanim jednak podszedł do okna zobaczyć co się dzieje auto zdążyło odjechać - mówi nasz rozmówca.

Dochodzenie w sprawie kradzieży palety polbruku nadal trwa. Poniżej publikujemy ujęcie z kamery, na którym widać przejeżdżające w nocy przez wieś samochody. Kierowcy tych aut proszeni są o pilny kontakt z Posterunkiem Policji w Lipianach tel. 91 577 95 78, w godzinach służby 571 323 900, e-mail: dzielnicowy.lipiany10@sc.policja.gov.pl
bądź pod numerem 997. Jak informują mieszkańcy, ich wiedza może mieć istotny wpływ na odnalezienie złodzieja kostki betonowej.