Dziewięciu zawodników reprezentowało Chojnę podczas VIII rundy Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie, która odbyła się 10 września w Więcborku.


Niesamowitą formę podczas mistrzostw prezentował Lubomir Sobol jadący w klasie MX 2C, po nieudanym starcie z powodu wywrotki pierwsze okrążenie rozpoczynał z ostatniego miejsca, po pięciu okrążeniach wyprzedził 29 przeciwników mijając metę jako trzeci, do drugiego miejsca zabrakło mu 0,8 sekundy. W drugim wyścigu, po wgranym starcie przyjechał na metę jako pierwszy z 6 sekundami przewagi nad kolejnym zawodnikiem, wygrywając zawody w swojej klasie.W klasie MX Quad Kamil Wolicki wygrywając z wieloma zawodnikami ścigającymi się z sukcesami w Mistrzostwach Polski w obydwu wyścigach przyjechał na 3 miejscu zajmując również 3 w klasyfikacji zawodów, można powiedzieć, że Kamil wygrał wszystko to co było do wygrania gdyż dwóch pierwszych zawodników jest poza zasięgiem krajowej konkurencji.


W tej samej klasie Jacek Woźniak zajął 6 miejsce w pierwszym wyścigu i 7 w drugim co dało jemu 7 miejsce w klasyfikacji zawodów. W klasie MX 85 Kacper Chrostowski zajął 2 miejsce w pierwszym i 10 drugim wyścigu, zajmując 4 miejsce w zawodach, w klasyfikacji generalnej utrzymał 2 miejsce. W klasie MX 1C Chris Seiffert zajął 5 i 6 miejsce w kolejnych wyścigach kończąc zawody na 6 miejscu i zajmuje 3 miejsce po 8 rundach. W klasie MX Masters Marcin Kalinowski zajął 17 miejsce a Dawid Orzechowski 20 miejsce. W klasie MX Junior Jakub Łotowski zajął 21 miejsce i utrzymał 10 miejsce w klasyfikacji generalnej. W klasie MX Open startujący po przerwie Bartłomiej Chrostowski zajął 12 miejsce.

Po 8 rundach KM Chojna zajmuje 6 miejsce i nadal jest najlepszym zespołem z Okręgu Szczecińskiego. Do zakończenia sezonu zostały jeszcze dwie rundy, kolejna już 24 września w Nowogardzie.