Kilka dni temu, na naszej stronie apelowaliśmy o rozwagę oraz zachowanie szczególnych środków ostrożności podczas poruszania się po drogach powiatu Myśliborskiego jednośladami. Niestety dla jednego kierującego jazda motocyklem okazała się tragiczna w skutkach.

Niestety ale w ubiegły poniedziałek, doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia z udziałem motocyklisty. W godzinach wieczornych, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu otrzymał informację, że na terenie gminy Boleszkowice doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierujący motocyklem marki Yamaha na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i po przejechaniu kilkudziesięciu metrów przewrócił się.

Kierujący w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć. Z poczynionych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość. Niestety ale od lat główną przyczyną wypadków drogowych spowodowanych przez motocyklistów jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo na drodze, apelujemy o rozwagę oraz odpowiednie zachowanie na drodze. Przestrzeganie przepisów oraz zdrowy rozsądek uchronią nas przed nieszczęśliwymi zdarzeniami drogowymi, których skutkiem może być utrata zdrowia, a nawet życia.