W nocy pojawiły się pierwsze przymrozki. Czy śliska jezdnia była przyczyną wypadku, do jakiego doszło na drodze pomiędzy Barlinkiem i Łubianką? Tragiczne zdarzenie będzie wyjaśniał prokurator.


Wczoraj późnym wieczorem doszło do tragicznego wypadku na drodze wojewódzkiej 151 pomiędzy Barlinkiem a Łubianką. Na prostym odcinku drogi samochód osobowy marki Audi zderzył się z jadącym z naprzeciwka tirem. Siła czołowego zdarzenia była tak duża, że ciężarówka wpadła do rowu.

W wyniku wypadku na miejscu zginął pasażer samochodu osobowego, a kierowca Audi został przewieziony do szpitala z poważnymi obrażeniami. Kierowca tira z wypadku wyszedł bez szwanku.

Na razie nie są znane przyczyny zdarzenia, na miejscu pracował wczoraj prokurator. Najprawdopodobniej zostanie powołany biegły z zakresu ruchu drogowego, który będzie wyjaśniał powód, z jakiego oba pojazdy zderzyły się czołowo. Niewykluczone, że kierowcy nie dostosowali prędkości do warunków pogodowych, w nocy pojawiły się przymrozki i jezdnia była śliska.