W piątek (20.03) przed godziną 9:00 w Żabowie lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który zasłabł w mieszkaniu.
 
Służby zostały zadysponowane do miejscowości Żabów po godzinie 8:00. Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który miał zasłabnąć. Niestety w związku z wycofaniem jednego zespołu ratownictwa medycznego o czym pisaliśmy na naszej stronie [czytaj], do zdarzeń w powiecie musiała jeździć tylko jedna karetka. W czasie otrzymania zgłoszenia jedyny zespół realizował inne wezwanie.
Na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG Pyrzyce oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w celu zabezpieczenia pacjenta. Po godzinie 9:00 na miejsce dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego, który przejął mężczyznę, a następnie zabrał do szpitala. 
Jeden z zespołów został wycofany rano po tym jak ratownicy pojechali do osoby z podejrzeniem zarażenia bez informacji o tym. W trakcie wykonywanych czynności zespół medyczny dowiedział się, że pacjent ma gorączkę, kaszel oraz duszności. [czytaj więcej]

AKTUALIZACJA:
Zdarzenie w Żabowie nie jest, podkreślamy nie jest związane z koronawirusem jak twierdzi część osób! Apelujemy o zachowanie spokoju i nierozpowszechnianie fałszywych informacji pod adresem pacjenta i jego rodziny! Mężczyzna został przewieziony do szpitala z powodu ostrej niewydolności nerek. 
 
Dziękujemy naszemu czytelnikowi za informację i zdjęcia.