Prawdopodobnie kradzież obejm przez złomiarzy doprowadziła do zagrożenia drogowego. Słupy przy drodze pomiędzy Mieszkowicami a Gozdowicami zostaną naprawione w najbliższych dniach. Czy to rozwiąże problem?

Kierowcy jeżdżący drogą wojewódzką 126 na odcinku Mieszkowice – Gozdowice sygnalizowali nam niebezpiecznie przechylone słupy telekomunikacyjne. Jest obawa, że mocniejszy wiatr przewróci je na drogę, co może doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń. Właścicielem infrastruktury jest Orange, interwencję podjął chojeński Rejon Dróg Wojewódzkich.

Dziś otrzymaliśmy informację, że Orange zadeklarowało, iż do 16 września słupy zostaną naprawione. Jak mówi Kamila Gruszczyńska z biura prasowego Orange, istnieje konieczność założenia obejm do przechylonych słupów telekomunikacyjnych.

Takie obejmy już wcześniej były montowane, to miało ustabilizować słupy. Prawdopodobnie owe obejmy padły jednak łupem złomiarzy.

Sama infrastruktura telekomunikacyjna w tym miejscu znajduje się w kiepskim stanie. Słupy są skorodowane, a montaż obejm zdaje się być jedynie doraźnym rozwiązaniem problemu. Do tematu będziemy powracali.