Zaniedbany wcześniej skwer w Kołbaczu przy ulicy Bogusława i Warcisława zamienił się w oazę zieleni i miejsce do rekreacji. Zmiany, jakie tam nastąpiły to efekt zakończonego w połowie października br. pierwszego etapu modernizacji. Drugi planowany jest już w 2018 roku.


Podniszczone murki, nieuporządkowana zieleń i wyrzucane tam śmieci to już przeszłość. Teraz skwer w Kołbaczu nabrał innego charakteru i stał się miejscem przyjaznym mieszkańcom. Inwestycje realizował Urzędu Gminy Stare Czarnowo. Kontynuacja działań planowana jest także w przyszłym roku.

- Jak już wielokrotnie wspominałam, nie zapominam o mieszkańcach. Pragnęłam, by skwer w Kołbaczu zamienił się w miejsce, gdzie będzie można odpocząć i miło spędzić czas - mówi wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska. - Teraz mamy właśnie taką przestrzeń - dodaje.

W ramach pierwszego etapu wykonano prace rozbiórkowe, demontażowe, jak i niwelację terenu. Położono nowe ciągi piesze z kostki betonowej i mączki ceglanej. Na całym skwerze zasiano trawę, a przy wejściu na skwer zamontowano dodatkowo ławkę oraz posadzono tulipanowiec, który podczas świąt Bożego Narodzenia będą mogli przystrajać mieszkańcy.

Całość dopełniły nasadzenia zieleni. Skwer jest także odpowiednio doświetlony. Prace zakończono w połowie października br. Ich koszt to 80 tys. zł.

Władze gminy Stare Czarnowo już zapowiedziały kontynuację działań renowacyjnych przy skwerze. Przewidziany do realizacji w 2018 roku projekt uwzględnia przede wszystkim montaż małej architektury. Powstanie np. altana drewniana, zamontowane zostaną kolejne ławki, przybędzie koszy na śmieci i stołów betonowych do gry w szachy i w tenisa stołowego.