Trwają przygotowania do ogłoszenia kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego, a tymczasem trwa realizacja tegorocznych zadań. Na specjalnej platformie internetowej można sprawdzić stan zaawansowania poszczególnych projektów.

Z początkiem lipca zakończono pierwsze zadanie z tegorocznego budżetu obywatelskiego pn. „Budowa siłowni zewnętrznej w parku miejskim w Dębnie”. W ramach zadania zamontowano dziesięć urządzeń do ćwiczeń oraz ogrodzono teren. Zadanie zrealizowała firma FIT PARK sp. z o.o. Sp. k. z Torunia za kwotę 50 233 zł.

Siłownia zewnętrzna w parku miejskim w Dębnie

Wybrano też firmę, która wykona nowy plac street workout przy hali OSiR. Będzie się on składał z dziesięciu elementów do ćwiczeń kalistenicznych, które wzmacniają i rzeźbią wszystkie partie ciała. Do dyspozycji użytkowników będą poręcze równoległe, ławeczka, drabinki, różne drążki, koło gimnastyczne, lina wspinaczkowa, czy rura pionowa. Ponadto zamontowane zostaną ławki oraz kosze na śmieci. Wykonawcą – za kwotę  45 928,32 zł będzie Müller Jelcz - Laskowice Sp. z o.o. z Jelcza Laskowice.  Projekt ma być gotowy do połowy września.

Na stronie internetowej https://debno.budzet-obywatelski.org/ można przeglądać stan realizacji projektów. Tymczasem trwają przygotowania do edycji 2020, która wystartuje we wrześniu.