Pięć zespołów rywalizowało w turnieju siatkówki plażowej w Żelewie. Emocji nad Miedwiem nie brakowało. Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo powędrował do Dębiny. Zawody rozegrano w sobotni poranek, 23 czerwca 2018 roku.


Drużyny rywalizowały w jednej grupie, a współzawodnictwo było widoczne "gołym okiem". Zespoły nie odbiegały od siebie sportowym poziomem, a emocji nie brakowało do ostatniej kolejki spotkań, gdzie losy turnieju rozstrzygnęły się na korzyść Dębiny. Tuż za nią, bo o 1 punkt w ligowej klasyfikacji uplasowała się drużyna Żelewa, czyli gospodarzy turnieju. Na trzecim stopniu podium stanęła drużyna z Binowa, co było dość sporym zaskoczeniem, gdyż drużyna ta była uznawana za faworyta turnieju. Czwarte miejsce przypadło drużynie ze Starego Czarnowa, a na piątym miejscu sklasyfikowani zostali juniorzy z Żelewa - najmłodsza drużyna turnieju. Co prawda nie wygrali żadnego ze spotkań, ale zaprezentowali wolę walki i cieszyli się z każdego „urwanego” punktu rywalom.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Dawid Łokietek z Żelewa. Ten 16-letni zawodnik zaprezentował się z bardzo dobrej strony i miał spory wkład w sukces swojej drużyny.

Na uczestników turnieju czekały pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe, które zwycięzcom wręczyła wójt gminy Stare Czarnowo.

- Dziękuję zespołom za dostarczone sportowe emocje. Turniej w tym roku stał na wyjątkowo wysokim poziomie. Do tego rozgrywany był w pięknej scenerii jeziora Miedwie - podsumowała zawody wójt Marzena Grzywińska.

Turniej został zorganizowany z inicjatywy Krzysztofa Popka z Rady Sołeckiej sołectwa Żelewo, przy wsparciu OSP Żelewo oraz Urzędu Gminy Stare Czarnowo. Podczas sportowej rywalizacji nie zabrakło słodkiego poczęstunku a na najmłodszych kibiców czekały animacje.

Turniej dofinansowany został przez Stowarzyszenie WIR - Wiejska Inicjatywa Rozwoju w ramach animacji „W zdrowym ciele zdrowy duch” oraz z budżetu gminy Stare Czarnowo.

Klasyfikacja generalna:

1. Dębina                         8 pkt.
2. Żelewo                         7 pkt.
3. Binowo                        4 pkt.
4. Stare Czarnowo            2 pkt.
5. Żelewo (juniorzy)          0 pkt.

Wyniki meczy (w setach):

· Żelewo – Żelewo juniorzy          2:0
· Binowo – Stare Czarnowo         2:0
· Żelewo – Dębina                      1:2
· Żelewo juniorzy – Binowo         0:2
· Stare Czarnowo – Dębina         0:2
· Żelewo – Binowo                      2:0
· Żelewo juniorzy – Stare Czarnowo 0:2
· Dębina – Binowo                      2:0
· Żelewo – Stare Czarnowo         2:0
· Żelewo juniorzy – Dębina          0:2