Iskra Banie ograła Błękit Pniewo w III rundzie Pucharu Polski ZZPN. To ogromna niespodzianka, team z Pniewa był zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Skompromitował się też Energetyk, lider IV ligi odpadł po pogromie w Lipianach. Z awansem nie miało natomiast problemów Morzycko, które pewnie pokonało GKS Golenice.

Do ogromnej niespodzianki doszło dziś w Baniach podczas meczu III rundy Pucharu Polski ZZPN. Faworyzowany Błękit Pniewo, występujący na co dzień w klasie okręgowej, przegrał z  drużyną z A klasy. Pierwsza bramka da gospodarzy padła już w 9 minucie spotkania. Z czasem mecz stał się bardzo ostry, nie brakowało fauli i kontuzji. Błękit Pniewo końcówkę spotkania grał w osłabieniu, wykorzystał limit zmian, tymczasem uraz jednego z zawodników zmusił go do opuszczenia boiska. W ostatnich fragmentach gry drużyna z Pniewa rzuciła się do rozpaczliwego ataku, wcześniej niewykorzystane sytuacje zemściły się w 93 minucie spotkania, kiedy to kontra gospodarzy dała im drugą bramkę. Mecz zakończył się wygraną Iskry Banie 2:0 i awansem tej drużyny do kolejnego etapu rozgrywek.

Fatalnie zaprezentował się też Energetyk Gryfino, lider IV ligi jechał po pewne zwycięstwo do czwartej drużyny A klasy. Tymczasem drużyna z Gryfina nie tylko przegrała, ale wręcz się skompromitowała się w pojedynku ze Stalą w Lipianach ulegając słabszemu rywalowi aż 4:0!

Problemów z awansem nie miało za to Morzycko Moryń. Nasza drużyna po bramkach Dymytro Donosa (w 29 i 57 minucie meczu), Mateusza Nagaja (13) i Krystiana Zielasa (60) wygrała 4:0 i pewnie awansowała do IV rundy PP.