Gmina Stare Czarnowo pamięta o seniorach. Już 1 grudnia br. zapraszamy na wyjazd do Szczecina na wizytę w filharmonii na brylantowy koncert piosenek z Kabaretu Starszych Panów. Zapisy trwają.

- To będzie kolejny już w tym roku wyjazd seniorów 60+ do instytucji kultury. Po wizycie we wrześniu i październiku grupy blisko dwustu seniorów w Teatrze Polskim, zapraszam na koncert do szczecińskiej filharmonii - zachęca do wyjazdu wójt Marzena Grzywińska.

Kabaret Starszych Panów od początku swojego istnienia odgrywał swój program na żywo. Jedynie piosenki nagrywano wcześniej i wykonywano z playbacku. To właśnie dzięki piosenkom - wpadającym w ucho melodiach Jerzego Wasowskiego i niezapomnianym tekstom Jeremiego Przybory - kabaret zyskał tak ogromną popularność, a wiele z cytatów i gagów weszło do codziennego języka. Daleki od polityki, absurdalny humor zabarwiony nutą nostalgii zyskał kabaretowi tłumy wielbicieli i po tak wielu latach nadal zachwyca kolejnych słuchaczy.

Kabaret Starszych Panów wypromował też wielu artystów rozrywkowych. Z Przyborą i Wasowskim współpracowali m.in.: Irena Kwiatkowska, Barbara Krafftówna, Kalina Jędrusik, Wiesław Michnikowski, Edward Dziewoński i Wiesław Gołas.

Przeboje, takie jak: Bo we mnie jest seks, Addio pomidory!, Piosenka jest dobra na wszystko, W kawiarence Sułtan, O Romeo, Wesołe jest życie staruszka, bywały wykonywane później przez wielu artystów i doczekały się licznych opracowań.

Wyjazd do filharmonii zaplanowano w niedzielę, 1 grudnia 2019 roku o godz. 17:30. Autokary wyjeżdżać będą z miejscowości Kołbacz i Stare Czarnowo. Dojazd do miejsc odjazdu autokarów należy zapewnić sobie we własnym zakresie. Powrót planowany jest w godzinach wieczornych.

Zapisy na wyjazd prowadzone są w:

  • sekretariacie Urzędu Gminy Stare Czarnowo, ul. Św. Floriana 10, tel. 91 485 70 20.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wyjazd do teatru w październiku br. był możliwy dzięki przyznanej dotacji Stowarzyszeniu Nowe Perspektywy przez Gminę Stare Czarnowo na realizację zadania publicznego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego na rok 2019.