I Gryfińska Senioriada Artystyczna była świetną okazją, by zaprezentować próbkę tego, czym bawią się i cieszą seniorzy na emeryturze.


Warto było spędzić część minionego weekendu (30 czerwca i 1 lipca) w Gryfińskim Domu Kultury i zobaczyć artystyczną „Senioriadę”. Impreza zorganizowana została przy okazji 5-lecia miejscowego Teatru Eliksir, w którym aktorami są studenci Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jubileusz był dobrym momentem do zaprezentowania całorocznej działalności różnych sekcji artystycznych i grup twórczych seniorów istniejących przy uniwersytetach trzeciego wieku i w domach kultury województwa zachodniopomorskiego. W programie imprezy były m.in. przedstawienia teatralne i kabaretowe, projekcje filmów, wystawy plastyczne, prezentacje poetyckie i wokalne, wspólne śpiewanie ulubionych piosenek, karaoke.

Jak magnes przyciągały wzrok zachwycające prace plastyczne. Widownia spontanicznie reagowała na sceniczne prezentacje. Były brawa w czasie występów, śmiech i wspólna zabawa, no bo też seniorzy dali czadu! A to była zaledwie próbka tego, co potrafią i czym się cieszą na emeryturze. Brawa dla organizatorów za świetną imprezę.

- W pierwszej edycji spotkań wystąpili artyści i grupy twórcze z Gryfina, Dąbia, Goleniowa, Stargardu i Szczecina. Pokazali, że na emeryturze można pożytecznie i miło w gronie znajomych spędzać wolny czas, a także bardzo aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. A poza tym, jakaż to wspaniała promocja aktywnego i zdrowego trybu życia – podkreśla Janusz Janiszewski, instruktor GDK, inicjator „Senioriady” i opiekun artystyczny Teatru Eliksir.
Maria Piznal