Jeśli potwierdzi się błąd sędziego, to i tak nie dojdzie do zmiany wyniku rozegranego meczu – twierdzi Jacek Siebert, przewodniczący Wydziału Gier i Ewidencji w ZZPN. A co grozi sędziemu za pomyłkę? O tym zadecyduje Kolegium Sędziów. Czy fakt, że sam sędzia jest znaczącą postacią w ZZPN będzie miało wpływ na decyzję?


Zawodnik Chemika Police ujrzał dwie żółte kartki w meczu, ale nie został wyrzucony z boiska i dokończył mecz. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, potem w protokole spotkania ten fakt nie został odnotowany, a jedna z kartek została przypisana piłkarzowi, który kary w meczu nie otrzymał.
Władze Morzycka Moryń zapowiadają skargę do władz ZZPN. Jacek Siebert, szef Wydziału Gier i Ewidencji w zachodniopomorskim związku jest jednak daleki od ferowana wyroków. Jak twierdzi, jest zbyt wcześnie, by w ogóle mówić o winie.
- Będziemy rozpatrywać materiał dowodowy, dopiero na jego podstawie będzie możliwa ocena sytuacji – komentuje.
Tłumaczy też, że jeśli zarzut się potwierdzi, to na pewno zajmie się tą sprawą Kolegium Sędziów. Jakie kary grożą sędziemu, który pomylił się podczas meczu?
- Na pewno nie będzie zmiany wyniku meczu, może to być jedynie kara dyscyplinarna dla sędziego. Począwszy od pouczenia, a skończywszy na zawieszeniu, na przykład na miesiąc czasu – tłumaczy Jacek Siebert.


To się zdarzało najlepszym

Czy tego typu pomyłki są częstym przypadkiem na boiskach? Jacek Siebert przypomina zdarzenia nawet z angielskiej Premier League, tam również znane są przypadki, gdy piłkarz oglądało dwie żółte kartki w meczu, potem nie był wyrzucany z boiska. W niższych klasach rozgrywkowych, na naszych boiskach, pomyłki także się zdarzają.
- Mylili się sędziowie, gdy na boisku grali np. dwaj bracia bliźniacy – wspomina Jacek Siebert. – Znam sytuacje, gdy dwaj piłkarze grali w koszulkach z takimi samymi numerami i na początku tego nikt nie wychwycił – dodaje.
Jeśli zarzuty wobec sędziego z meczu Morzycko Moryń – Chemik Police się potwierdzą, to ewentualna decyzja o karze zapadnie w ciągu kilku dni, prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu.CZYTAJ TAKŻE:
http://ono24.info/skandal-w-okregowce-pomylka-sedziego-wypaczyla-wynik,a1641