W niedzielę 22 października br. w Przyjezierzu k/Morynia odbyła się jubileuszowa X edycja pikniku crossowego mistrzów RAKoTEST, który jednocześnie połączony był z wydarzeniem zakończenia sezonu motocyklowego w powiecie gryfińskim.


Wydarzenie w Przyjezierzu wzorem ubiegłych lat rozpoczęło się od mszy świętej, którą odprawił ks. Marian Augustyn. W trakcie trwającego kilka godzin pikniku przybyli goście mogli wziąć udział w akcji krwiodawstwa, która stała się już nieodłącznym elementem pikniku w Przyjezierzu.

Nie zawiedli także motocykliści i kierowcy quadów. Mimo trudnych warunków panujących na torze, kibice mogli być świadkami rywalizacji na najwyższym poziomie.

W kategorii MX851 niekwestionowanym zwycięzcą okazał się być Kacper Chrostowski z KM Chojna. Liderem w kategorii MX1 był Wiktor Jasiński z Automobilklub Gorzowski. Na pierwszym miejscu w kategorii MX25 uplasował się Michał Popowski z klubu DUUST. Po zaciętej rywalizacji na pierwszym stopniu podium w kategorii MX Open znalazł się Konrad Dąbrowski z Automobilklub Polski, który był także zwycięzcą w kategorii MX2 Junior. Rywalizację w kategorii MX Masters zwyciężył Ryszard Augustyn z klubu RTM Radom, natomiast najlepszą w kategorii MX Kobiet okazał się być Karolina Jasińska z Automobilklub Gorzowski.
Wśród kierowców quadów w kategorii MX Quad Open zwyciężył Sławomir Wilczyński z ANAPOWER ANABUD RACING TEAM.

Specjalnymi gośćmi X edycji pikniku crossowego mistrzów RAKoTEST byli zdobywcy tytułu Drużynowego Mistrza Świata w Rajdach Enduro z roku 1993, Marek Dąbrowski oraz brat ks. proboszcza z Morynia, Ryszard Augustyn.