Jan Krzywicki, Piotr Sobolewski i Anna Kusy-Kłos to najlepsi samorządowcy regionu. Uznania w oczach internautów nie zyskali natomiast burmistrzowie Gryfina i Cedyni, a także starosta gryfiński. Zakończył się plebiscyt Głosu Szczecińskiego „Mała Ojczyzna - Duża Sprawa”, w której było można poddać ocenie lokalnych polityków.

To półmetek kadencji dla burmistrzów, wójtów i starostów. W plebiscycie „Mała Ojczyzna – Duża Sprawa” internauci oceniali pracę samorządowców z regionu. Najbardziej doceniony został Jan Krzywicki z Boleszkowic, był też jedną z najbardziej kontrowersyjnych osób, na którą głosowano. Wójt Boleszkowic uzyskał 1625 głosów poparcia i 600 głosów przeciwnych swoim rządom.
Na drugim miejscu uplasował się Piotr Sobolewski, burmistrz Myśliborza otrzymał 515 głosów poparcia (0 przeciw). Trzecie miejsce zajęła wójt Widuchowej, Anna Kusy-Kłos (450 głosów poparcia, 5 przeciw).
Fatalnie w plebiscycie wypadli Mieczysław Sawaryn (burmistrz Gryfina) oraz Wojciech Konarski (starosta gryfiński) na których nikt nie zagłosował, z zerowym dorobkiem zajmują odległe miejsca w zestawieniu samorządowców.
Jeszcze gorzej w plebiscycie wypadli Adam Fedorowicz (burmistrz Chojny) i Gabriela Kotowicz (burmistrz Cedyni), nie otrzymali żadnego głosu uznania, z kolei internauci głosowali przeciwko nim, co sprawiło, że ci samorządowcy skończyli z ujemnym bilansem.

Rafał Remont