Tegoroczny Jarmark Moryński to dwudniowe święto miasta okraszone wieloma atrakcjami. Przed moryńską publicznością, na scenie zaprezentują się tacy wokaliści i zespoły jak: Sarsa, Rompey, Skaner czy Budka Band. W ramach święta miasta odbędzie się także XIX. edycja Bieg Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko. 


Na scenie podczas piątkowego „Wieczoru z disco polo” (20 lipca) zaprezentuje się m.in. Rompey - zespół tworzony przez Marcina Rąpałę (lidera, wokalistę, twórcę tekstów) oraz showmena Tomasza Krupę (DJ BELLO). Rompey zasłynął dzięki hitowi „Passeratti” (Pasat w TDI).


Gwiazdą wieczoru będzie także legendarny zespół Skaner – słynący z takich hitów jak „Nadzieja” czy „Pociąg do Gwiazd”. 


Natomiast w sobotę (21 lipca) królować będzie muzyka rock i pop. Wieczór rozpocznie koncert zespołu Budka Band - jedynej grupy mającej licencje na grę coverów Budki Suflera. Zespół rozpoczął koncertowanie w 2015 roku. Największym atutem grupy jest głos Roberta Żarczyńskiego, wokalnie łudząco przypominający głos Krzysztofa Cugowskiego. 
 

Gwiazdą sobotniego wieczoru podczas Jarmarku Moryńskiego będzie Sarsa - polska piosenkarka, autorka tekstów oraz kompozytorka. W 2015 roku wokalistka zadebiutowała w radiach mainstreamowych z utworem "Naucz mnie”, który łączy w sobie korzenie alternatywne artystki ze szlachetnym popem. Do najbardziej znanych utworów Sarsy należą takie tytuły jak: „Zapomnij mi”, „Indiana” „Bronię się”, „Volta”, „Motyle i ćmy”, „Pióropusze”.


Organizatorzy zapraszają także do udziału w corocznym Biegu Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko. 15-kilometrowy odcinek to jeden z niewielu, na którym rozgrywane są zawody w całym województwie zachodniopomorskim. Wspomnieć należy, że moryńskie biegi zaliczane są do jednych z najtrudniejszych, bowiem oprócz zróżnicowanej, asfaltowo-szutrowej trasy, najczęściej odbywają się w bardzo wysokich temperaturach. 

W ramach sportowego wydarzenie odbędzie się także „mały bieg” na dystansie 4 km zapoczątkowany w 2017 roku. Także podczas tegorocznej rywalizacji, na dystansie 4 km przeprowadzony zostanie bieg pn. „Piątka dla seniorów” - przeznaczony dla osób powyżej 60 roku życia.

Ambasadorem, a zarazem gościem honorowym XIX. edycji Biegu Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko będzie polski wioślarz, czterokrotny mistrz świata oraz mistrz olimpijski z IO w Pekinie Marek Kolbowicz.