Policjanci zostali poproszeni o interwencję wobec agresywnego mężczyzny, który zakłócał wioskową zabawę. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, doszło do bójki, w wyniku której policjanci doznali obrażeń i trafili do szpitala.


Do zdarzenia doszło w miejscowości Piasek w miniony weekend. Trwała sołecka zabawa, jak mówi sołtys, została zorganizowana po to, by mieszkańcy niewielkiej miejscowości mogli się zintegrować i oderwać od trudów dnia codziennego. Na imprezie pojawił się mężczyzna, który wielokrotnie dawał się we znaki sąsiadom. Tym razem nie było inaczej. Szybko stał się agresywny, inni uczestnicy zabawy mieli obawy, że dojdzie do poważnego konfliktu. Poprosili o interwencję policję. Na miejscu szybko pojawili się funkcjonariusze z Mieszkowic. Do agresywnego mężczyzny dołączył kolega i wówczas wywiązała się bójka.

- Mogę jedynie potwierdzić, że Prokuratura Rejonowa w Gryfinie prowadzi w tej sprawie postępowanie – mówi Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Wobec dwóch podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Obaj usłyszeli zarzuty związane z czynną napaścią na funkcjonariuszy policji oraz ich znieważenia – wyjaśnia.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jeden z podejrzanych znajdował się pod wpływem narkotyków.

Policjanci trafili do szpitala w Dębnie na obserwację. Prokuratura nie udziela informacji na temat stanu ich zdrowia.