Już po raz szósty w Szkole Podstawowej w Grzybnie odbył się międzyszkolny konkurs Omnibus. Tym razem o tytuł omnibusa, czyli osoby mającej wiedzę w różnych dziedzinach rywalizowali uczniowie ze szkół podstawowych gminy Chojna i Trzcińsko Zdrój.


Do rywalizacji stanęli uczniowie ze szkoły podstawowej z: Chojny, Nawodnej, Stołecznej, Gogolic oraz Grzybna. Każda ze szkół wystawiła trzyosobową drużynę. Uczniowie odpowiadali na pytania i rozwiązywali zadania z różnych dziedzin wiedzy. Konkurs sprawdzał wiadomości i umiejętności polonistyczne, matematyczne, przyrodnicze, historyczne, techniczne oraz z  języka angielskiego. Uczniowie musieli wykazać się również sprawnością fizyczną.

Każdy z uczestników w konkursie mógł zdobyć maksymalnie liczbę 42 punkty.

Celem konkursu było wytypowanie omnibusa, czyli ucznia, który najlepiej poradził sobie z zadaniami ze wszystkich wymienionych dziedzin.

Po podliczeniu punktów, komisja konkursowa w składzie: Paweł Maj, Dorota Kowalska oraz Paulina Jaździewska wyłoniła omnibusa, którym została Martyna Zawalska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie, uzyskując 36 punktów. 

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Grzybnie.