W Szczecinie w niedzielę 22.04.2017 na Wyspie Puckiej odbyły się pierwsze w tym roku zmagania spławikowców okręgu szczecińskiego. Swoich przedstawicieli podczas pierwszej rundy Grand Prix Okręgu w dyscyplinie spławikowej o puchar Dziekana Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie miała również Chojna, którą reprezentowali członkowie koła nr 84 PZW Odra Chojna.


Drużyna klubowa WKS POMOT Chojna wystąpiła w składzie: Bucyk, Strzelczyk, Wysokiński, Skiba, Bielecki.

Początek sezonu zainaugurowało w sumie około 70 zawodników w tym aż 52 seniorów, którzy podzieleni zostali na sześć podsektorów. Chojeńska drużyna WKS "POMOT" Chojna udanie zainaugurowała rozpoczęcie sezonu drużynowo zajmując 4 miejsce. Jeszcze lepiej wypadła klasyfikacja sektorowa i indywidualna dla chojeńskich przedstawicieli spławika.

Swój sektor wygrał Mariusz Strzelczyk z wagą ryb ponad 11 kg., zajmując tym samym 3 miejsce indywidualnie. Marek Wysokiński zajął 2 miejsce sektorowe i 10 indywidualnie, Tomasz Bielecki był 3 w sektorze, natomiast 17 miejsce indywidualne), Paweł Bucyk zajął 4 miejsce w sektorze, a 20 miejsce indywidualne, zaś Kamil Skiba ukończył zmagania na miejscu 5 sektorowym i 27 miejscu indywidualnym.

Po długim weekendzie majowym zmagania w dyscyplinie spławikowej ponownie zawitają na Wyspę Pucką w Szczecinie, gdzie odbędzie się druga tura GP Okręgu Szczecin.