W minioną sobotę zawodnicy moryńskiego Klubu Karate Kyokushin rywalizowali podczas zawodów na matach we Wrocławiu oraz w Szczecinie odnosząc kolejne sukcesy sportowe.


We Wrocławiu odbył się XXXIV Puchar Polski Karate Kyokushin Seniorów oraz XIV PP Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików. W zawodach na czterech matach zmagało się 489 zawodników z 96 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Ranga tych zawodów była bardzo wysoka. We wszystkich kategoriach startowało po kilkunastu, a czasami po kilkudziesięciu zawodników.

Moryński klub w tych zawodach reprezentowali: Wiktoria Wiergowska i Daniel Gibowski (juniorzy młodsi) oraz Vanessa Florczak (młodzicy). Nasi zawodnicy spisali się wspaniale zajmując następujące miejsca:
  • Vanessa Florczak – została srebrną medalistką PP w kategorii młodziczek (-40 kg),
  • Wiktoria Wiergowska – została brązową medalistką PP w kategorii juniorek młodszych (+ 55 kg),
  • Daniel Gibowski – zajął 6 miejsce w kategorii kata juniorów młodszych.
 
W Szczecinie tego samego dnia odbyła się siódma już edycja Międzynarodowego Turnieju Kyokushin Karate o Puchar Prezydenta miasta Szczecin "Kyokushin Challenge 2017". Tym razem na szczecińskiej Hali Miejskiej rywalizowało 314 zawodników z ponad 20 klubów z kraju i zagranicy, w tym reprezentanci Niemiec i Ukrainy. Reprezentacja naszego klubu na tych zawodach liczyła 26 zawodników w wieku od 4 do 14 lat, z których większość startowała po raz pierwszy. Zawody rozgrywane były w duchu fair play, a samemu turniejowi towarzyszyła rodzinna atmosfera. Łącznie reprezentacja z Morynia zdobyła 12 medali (2 złote, 1 srebrny oraz 9 brązowych).

Wyniki naszych zawodników w swoich kategoriach:
  • I miejsce - Karolina Iwaniak oraz Mateusz Łyczakowski,
  • II miejsce – Kacper Matoszko,
  • III miejsce – Olaf Karwacki, Julia Makówka, Piotr Linkiewicz, Jakub Soroczyński, Oliwia Białek, Kinga Rozkrut, Piotr Przybył, Szymon Łyczakowski,Olga Rutka.

W Międzynarodowym Turnieju Kyokushin Karate o Puchar Prezydenta miasta Szczecin "Kyokushin Challenge 2017" moryński klub dzielnie reprezentowali także: Jan Tyrpa, Śmiśniewicz Hania i Marysia, Adam Tyrpa, Ewa Cacek, Mateusz i Maja Całka, Franciszek Dudek, Piotr Ignaszak, Mateusz Nowak, Maciej Rutka, Jakub Pater, Dominik Rozkrut oraz Gabriel Janicki. 

Zawody we Wrocławiu zostały sfinansowane z dotacji z Gminy Moryń natomiast w Szczecinie ze środków własnych.
Zarząd klubu składa serdeczne podziękowania rodzicom, którzy pojechali z zawodnikami do Wrocławia i Szczecina, opiekowali się nimi oraz gorąco kibicowali podczas zmagań na matach. 

W dniu 16 grudnia w Koszalinie odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin (18 – 21 lat), w których klub z Morynia reprezentować będzie Wiktor Hadała. Będzie to ostatni start naszych zawodników w tegorocznych zawodach.