W sobotę 1 września 2018 odbędzie się II Rajd Pieszy "PoWsiNoga". Zapisy na turystyczny rajd na orientację o charakterze poznawczo-rozrywkowym właśnie wystartowały.


Główną zasadą rajdu jest dotarcie w jak najkrótszym czasie do 7 miejsc ulokowanych na terenie trzech sołectw: Krajnika, Krzypnicy i Nowego Czarnowa, a także prawidłowe rozwiązanie punktowanych zadań na tych punktach. Trasa rajdu wyniesie ok. 8 km, na pokonanie które każda z drużyn będzie miała 3 godziny.

Tegoroczny edycja rajdu odbędzie się pn. "W cieniu kominów" i rozpocznie o godz. 12:00 na terenie Elektrowni Dolna Odra.

Swój udział w turystycznym wydarzeniu można zgłosić poprzez formularz rejestracyjny, który znajduje się na stronie Gryfińskiego Domu Kultury. Również na stornie GDK odnajdą Pastwo regulamin rajdu.
Termin zgłoszeń upływa 25 sierpnia 2018 roku, a liczba uczestników jest ograniczona (maksymalnie 25 drużyn od 2 do 5 osób w każdej).

Organizatorami II Rajdu Pieszego PoWsiNoga są: Sołectwo Krajnik, Sołectwo Krzypnica, Sołectwo Nowe Czarnowo, Gryfiński Dom Kultury, Urząd Miasta i Gmina w Gryfinie oraz WOPR Gryfino. Udział w rajdzie jest bezpłatny.