Na początku tego roku pisaliśmy o problemach mieszkańców ulicy Ogrodowej w Choszcznie. Wygląda na to, że wkrótce zakończy się ich gehenna spowodowana fatalnym stanem nawierzchni drogi. Niedługo ruszy remont tej ulicy.

Wciąż w pamięci mamy alarmujący list pana Tomasza z Choszczna, który uskarżał się na opieszałość władz miasta związaną z przebudową ulicy ogrodowej.

- Kiedy kupowałem tu działkę wiele lat temu, obiecywano szybką budowę drogi, od tamtego czasu nic się nie zmieniło, wciąż są tylko obietnice. Nie walczę o te drogę sam, wszyscy mieszkańcy zabiegamy o budowę, ale wiecznie słyszymy, że nie ma pieniędzy – pisał w liście do naszej redakcji pan Tomasz.

Wówczas uzyskaliśmy informację od urzędu miejskiego w Choszcznie, że w tym roku planowany jest remont tej i innych okolicznych ulic. Okazały się być to tylko czcze słowa i rzeczywiście od kilku tygodni można zauważyć w tym rejonie miasta prace remontowe.

- Teraz czekamy na poprawę pogody i wynajęta przez miasto firma powinna wejść na ulicę Ogrodową i przeprowadzić tam remont – zapewnia Marta Desecka, naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych, Inwestycji i Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego w Choszcznie.

Do remontu zostanie wykorzystany przekrusz budowlany, który powstał w wyniku rozbiórki jednego z gminnych budynków. Użycie tego materiały ma być bardziej skuteczne od wcześniej stosowanych środków. Jak zapewniają wykonawcy będzie od bardziej trwały i charakteryzuje się większą odpornością na działanie warunków atmosferycznych.