Rusza przebudowa przejścia drogi wojewódzkiej nr 122 przez Krzywin w powiecie gryfińskim. Wykonawca, firma Maldrobud przejmie plac budowy w czwartek 9 maja br. Zapraszamy na spotkanie prasowe poświęconej inwestycji, w którym udział weźmie marszałek Olgierd Geblewicz.

Będzie to drugi etap tej inwestycji, która finansowana jest w ramach programu Współpracy Transgranicznej INTERREG VA.  Prace obejmą odcinek w terenie zabudowanym między początkiem miejscowości od strony Krajnika Dolnego do przejazdu kolejowego w Krzywinie, a także odcinek w kierunku miejscowości Kłodowo.

Inwestycja ma na celu poprawę konstrukcji drogi oraz bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu poprzez wykonanie ciągów pieszych i pieszo-rowerowych. Wartość umowy na roboty budowlane to ponad 12,4 mln zł.

Spotkanie z udziałem marszałka odbędzie się w czwartek 9 maja o godz. 13.30 w Krzywinie, w miejscu zakończenia pierwszego etapu inwestycji i rozpoczęciu drugiego, czyli w pobliżu przejazdu  kolejowego w Krzywinie. 

Jest to trzecie zadanie na drodze wojewódzkiej nr 122 współfinansowane ze środków INTERREG. Pierwsze, zakończone w roku 2011 miało na celu modernizację przejścia drogi wojewódzkiej przez miejscowość Krzywin w ciągu ulicy Królewieckiej a drugie wykonane zostało w 2012 i objęło przebudowę drogi wojewódzkiej w miejscowości Żarczyn.

Oddanie placu budowy DW 122

Czwartek 9 maja br., godz. 13.30

Krzywin, w pobliżu przejazdu kolejowego