W sobotę zawodnicy rozegrają dwa odcinki specjalne na poligonie w Drawsku Pomorskim.

Columna Medica Baja Poland z bazą w Szczecinie i odcinkami specjalnymi w okolicach Dobrej, Lubieszyna oraz na poligonie w Drawsku Pomorskim wystartuje w piątek w godzinach popołudniowych, a zakończy się w niedzielę, 28 sierpnia.

Zmagania na poligonie drawskim zaplanowano w sobotę. Zawodnicy rozegrają tu dwa odcinki specjalne: OS-2 (początek o godz. 8.20, zjazd do parku serwisowego w Drawsku Pomorskim o godz. 11.20) i OS-3 (start o godz. 13.40, zjazd do parku o godz. 16.40). Kibice będą mogli oglądać zawodników zarówno na trasie rajdu (przy „zielonej trybunie“ na poligonie drawskim zorganizowana będzie specjalna strefa kibica), jak i w parku serwisowym przy ul. Toruńskiej w Drawsku.

Columna Medica Baja Poland 2016 to siódma runda Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych, który w tym roku składa się z dziewięciu eliminacji. Po raz piąty największy rajd terenowy w naszym kraju jest miejscem rywalizacji o cenne punkty w Pucharze Świata, najważniejszym cyklu w tej dyscyplinie sportów motorowych. Trasa rajdu liczy 788 kilometrów spośród których 472 km stanowią odcinki specjalne. Klasyczne dwa odcinki na poligonie drawskim liczą w sumie 350 kilometrów, ponad 60 km więcej niż przed rokiem.

Najwięcej zwycięstw w Baja Poland ma na swoim koncie Krzysztof Hołowczyc, który pięciokrotnie tryumfował w Baja Poland. Na mecie ubiegłorocznego rajdu Hołowczyc poinformował o zakończeniu kariery w rajdach terenowych. Zmienił zdanie i wystartuje w tym roku, podobnie jak Marek Dąbrowski i Kuba Przygoński. Oprócz nich na starcie zjawi się światowa czołówka rywalizująca o punty w Pucharze Świata FIA. Liderem klasyfikacji jest Katarczyk Nasser Al Attiyah, który obok Hołowczyca jest głównym predendentem do wygranej.