Oskarżone odmówiły składania zeznań oraz odpowiedzi na pytania. Obie usłyszały zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych, czego efektem był pożar domu w Sosnowie. Zaczął się proces wójt gminy Banie oraz inspektora do spraw inwestycji.


Wszystko zaczęło się w styczniu ubiegłego roku. W Sosnowie, będącym w granicach gminy Banie wybuchł pożar. Na szczęście nikomu nic się wówczas nie stało, ale i tak sprawę musiała zbadać prokuratura. Badania poczynione przez śledczych wskazały na niesprawność instalacji kominowej. Budynek należy do gminy, więc to do niej należało sprawdzenie stanu technicznego wszystkich instalacji. W wyniku śledztwa dowiedziono, że mimo negatywnej ekspertyzy budynek został udostępniony do użytkowania.

Dziś ruszył proces Teresy S. oraz Katarzyny K., pierwsza z oskarżonych jest wójtem, druga inspektorem do spraw inwestycji i budownictwa w bańskim urzędzie gminy. Oskarżone odmówiły składania zeznań i odpowiedzi na zadane pytania. Przesłuchano natomiast świadków, pokrzywdzoną na skutek pożaru oraz jej sąsiadów.