„Różnorodne smaki drogą do integracji” to tytuł projektu, który był realizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich  Orzechów w dniu 20 lipca 2019 r w świetlicy wiejskiej w Orzechowie. 
Projekt uzyskał 93 punkty na 100 możliwych, a wiec został oceniony bardzo wysoko i otrzymał dofinansowanie w kwocie 4000 zł. Panie: Agnieszka Fedorowicz- przewodnicząca koła,  Helena Jadach – zastępca przewodniczącej i Henryka Sikora- sekretarz koła – to główne „sprawczynie” tego wydarzenia, które przebiegło w bardzo rodzinnej atmosferze, przy pięknej słonecznej pogodzie, która zachęcała przede wszystkim dzieci do zabawy. Część osób przybyłych na spotkanie z pełnym zaangażowanie zajęła się gotowaniem,  inni przyszli dopingować lub podpowiadać, ale również część osób przyszła zwyczajnie posiedzieć i porozmawiać. Od godziny 16:00 rozpoczęły się zmagania kulinarne, których zwieńczeniem była wspólna degustacja, przy jednym dużym integracyjnym stole. Każda grupa otrzymała nagrody, a potrawy oceniła komisja w składzie: burmistrz Adam Zarzycki, zastępca burmistrza Małgorzata Karwan i pani Halina Podwińska- Kuta. Każda grupa otrzymała pierwsze miejsca w różnych  kategoriach: 1. Potrawy z makaronów, 2. Potrawy z warzyw, 3. Sałatki, 4. Potrawy z ziemniaków i jagód leśnych, 5. Potrawy mięsne, 6. Pierogi, 7. Dania obiadowe , 8. Ciasta.

W ramach projektu –Społecznik na lata 2019-2021 „Program Marszałkowski” zakupiono maszyny do waty cukrowej i popcornu, nagrody dla uczestników, produkty do wspólnego gotowania oraz naczynia plastikowe i napoje. Projekt był dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.