Parlamentarzyści, działacze PiS oraz władze elektrowni i PGE spotkali się w piątek u wojewody zachodniopomorskiego. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, trwają rozmowy w sprawie ewentualnej rozbudowy elektrowni Dolna Odra. Decyzje o inwestycji mogą zapaść jeszcze w tym roku. W gronie zaproszonych zabrakło jednej osoby.

Decyzja o rozbudowie Elektrowni Dolna Odra może zapaść jeszcze w tym roku. Władze województwa oraz parlamentarzyści spotkali się z władzami PGE w Szczecinie, do spotkania doszło w piątek. W gronie osób, które rozmawiały o przyszłości elektrowni Dolna Odra był m.in. wicemarszałek sejmu, Joachim Brudziński, posłowie z regionu a także Paweł Muca, doradca prezydenta Andrzeja Dudy.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, mimo obecności władz PGE, na spotkanie u wojewody nie zaproszono członka rady nadzorczej spółki, a zarazem burmistrza Gryfina, Mieczysława Sawaryna.

W elektrowni w Nowym Czarnowie pod Gryfinem miałby powstać 500-megawatowy blok lub dwa mniejsze, 200-megawatowe. Koszt inwestycji oszacowany jest na 5 miliardów złotych.