Czy planowana od kilku lat inwestycja związana z rozbudową Szpitala Powiatowego w Gryfinie Sp. z o.o. doczeka się realizacji? Nie wykluczone, ponieważ dziś do siedziby gryfińskiego starostwa zgłosił się wykonawca z ofertą. Problem polega jednak na tym, że złożona propozycja przewyższa całkowitą wartość zamówienia o ponad 5 milionów złotych. 


Ma to być jedna z najważniejszych, a na pewno najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji realizowana przez Starostwo Powiatowe w Gryfinie. Rozbudowa Szpitala Powiatowego w Gryfinie ma nastąpić przy współpracy dwóch udziałowców: gryfińskiego powiatu i spółki Dom Lekarski.

Jedynym oferentem, który stanął do ogłoszonego w lutym 2018 r. przetargu jest poznańska firma Komputronik Biznes Sp. z o.o.   

Kosztorys planowanej przez spółkę Szpital Powiatowy w Gryfinie inwestycji, składającej się z dwóch etapów opiewał na kwotę blisko 10 milionów złotych brutto. Oferta, która wpłynęła w związku z przetargiem na rozbudowę szpitala w formule "zaprojektuj i wybuduj" stanowi, że wykonawca podejmie się realizacji inwestycji za kwotę ponad 15,1 milionów złotych brutto.

Zgodnie z założeniami przetargowymi wykonawca w przeciągu dwóch lat będzie musiał wykonać dokumentację projektową oraz postawić nowy budynek, w którym mieścić się będzie m.in. izba przyjęć, blok operacyjny i  oddział położniczo-neonatologiczny. 

O tym czy umowa z poznańskim wykonawcą na rozbudowę szpitala w Gryfinie zostanie podpisana zadecyduje komisja konkursowa. Nie wykluczone, że wyniki jej pracy poznamy dopiero na najbliższym posiedzeniu Zarządu Powiatu.