Dwa miesiące tymczasowego areszty zastosował Sąd Rejonowy w Gryfinie wobec 17-latka i 28-latka, którzy 5 marca br. dokonali rozboju w jednym ze sklepów w Krajniku. Prokurator skierował do sadu akt oskarżenia. Mężczyznom za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.


Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Gryfinie, Sąd Rejonowy w Gryfinie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy wobec dwóch mieszkańców powiatu gryfińskiego, podejrzanych o dokonanie rozboju w jednym ze sklepów w Krajniku.

- W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że podejrzani w wieku 17 i 28 lat w dniu 5 marca 2018 r. około godziny 12.30 w jednym ze sklepów w miejscowości Krajnik działając wspólnie i w porozumieniu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadzili pokrzywdzoną pracownicę sklepu do stanu bezbronności, grożąc jej pozbawieniem życia przy użyciu atrapy pistoletu, a następnie dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie 500 zł po czym zbiegli z miejsca zdarzenia - informuje Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Dzięki sprawnym działaniom funkcjonariuszy Policji obaj sprawcy zostali zatrzymani niedługo po zdarzeniu, a następnie na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowani na okres 2 miesięcy. Przy podejrzanych znaleziono m. in. atrapę pistoletu, jaką posługiwali się podczas napadu, a która okazała się plastikową zabawką.

Podejrzanym za zarzucany im czyn grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Gryfinie. 

Czytaj także:
Napad w Krajniku. Sprzedawczyni w szoku