Policjanci szczecińskiego CBŚP rozbili gang działający na terenie Szczecina. Zatrzymano 4 osoby, które są podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej a także o przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu. 2 osoby są podejrzane o kierowanie tą grupą. Zabezpieczono m. in. noże, maczety, pałki, siekiery oraz paralizator. Śledztwo nadzoruje szczeciński wydział Prokuratury Krajowej.


Grupa przestępcza działała co najmniej od października 2015 roku co najmniej do 27 października 2017 roku m.in. na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Członkowie grupy zajmowali się m.in. popełnianiem przestępstw przeciwko mieniu oraz zdrowiu i życiu, polegających na rozbojach, wymuszeniach rozbójniczych oraz pobiciach innych osób zaangażowanych w popełnianie przestępstw pozostających w sprzecznych interesach z interesem tej grupy przestępczej.

Liderzy grupy zostali zatrzymani

W ramach tego postępowania, na polecenie prokuratury zatrzymane zostały 4 osoby zamieszane w przestępczy proceder, w tym 2 liderów tej struktury przestępczej – Mirosława B. pseudonim Dziobak oraz Rafała M. pseudonim Kulturysta. Wśród zatrzymanych jest 3 Polaków i 1 obywatel Ukrainy.

W trakcie przeszukań ujawniono i zabezpieczono przedmioty, których użycie w sposób niezgodny z prawem, mogłoby zagrażać życiu lub zdrowiu innych osób np. noże, maczety, pałki teleskopowe, siekiery a także paralizator.

Podejrzani usłyszeli zarzuty

Zatrzymanym przedstawione zostały zarzuty, które dotyczą kierowania lub udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, jak również popełnienia przestępstw polegających na dokonaniu rozboju, usiłowania wymuszenia rozbójniczego, pobicia, w tym z użyciem niebezpiecznego narzędzia i innych.

Wobec 2 liderów i 2 podejrzanych prokurator skierował do sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Dziś (12 lipca 2018 roku) zostaną one rozpoznane przez sąd.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są także kolejne zatrzymania i zarzuty.