Trwają prace rozbiórkowe jednej z kamienic w Mieszkowicach. Za kilka dni minie miesiąc, kiedy to w dniu 31.10.18 r. Stanowisko Kierowania w Gryfinie przyjęło zgłoszenie o wybuchu gazu w kamienicy w Mieszkowicach przy ulicy ul. Jana Pawła II.


Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania strażacy stwierdzili, że pali się na poddaszu użytkowym w budynku wielorodzinnym. Ogień był widoczny z okien na poddaszu. Osoby postronne z budynku ewakuowały 3 osoby. Wszystkimi zajmował się ZRM, który był już na miejscu. Jedna osoba była w stanie ciężkim. Działanie pierwszych dwóch zastępów z OSP Mieszkowice, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody i ewakuacji mieszkańców z przylegających dwóch budynków mieszkalnych. Na miejsce przybywa Grupa operacyjna z KP PSP Gryfino.


Z płonącego budynku ewakuowało się 23 osoby, z sąsiadujących budynków ewakuowano około 30 osób. Ewakuowanym zapewniono nocleg. Na miejsce zdarzenia przybyła Grupa Operacyjna z KW PSP Szczecin. Po opanowaniu pożaru działanie strażaków polegało na pracach rozbiórkowych oraz dogaszaniu pojawiających się zarzewi ognia. Na miejscu grupa SGRP z Poznania przeszukała obiekt, następnie przy użyciu tachimetru sprawdzona została stabilność konstrukcji, pomiary nie wykazały uchybień w tym zakresie. W dalszej kolejności zostały wprowadzone pojedynczo dwa psy poszukiwawcze, które sprawdziły pogorzelisko oraz stertę gruzu znajdującym się na jezdni obok budynku, nie odnalazły nikogo.